Лео Орнстайн (1893-2002)

Композитор, піаніст.

Лео Орнстайн

Народився у музичній родині: батько був кантором у синагозі, дядько грав на скрипці. Уже в ранньому віці Орнстайн добре вмів грати на фортепіано.

Навчався у школі при Імператорському музичному товаристві у Києві, але смерть одного з родичів змусила Лео повернутися додому.

Лео Орнстайн

У 1904 році вступив до Петербурзької консерваторії. На життя заробляв оперним співакам.

1906 року сім'я Орнстайна емігрувала до США і оселилася у Нью-Йорку. Лео вступив до Інституту музичного мистецтва (майбутню Джульярдську школу музики).

1911 року вперше виступив із сольним концертом, виконував твори Й. Баха, Ф. Шопена, Р. Шумана. Два роки потому Орнстайн зробив свій перший запис.

У 1914 році у Лондоні Лео виступає з власними творами, наступного року подібний концерт проходить у Нью-Йорку. Орнстайн заявляє про себе як про одного з найпередовіших музикантів, але 1922 року залишає сцену та переключається на викладання.

Лео Орнстайн помер 24 лютого 2002 року в штаті Вісконсин, США.

Протягом багатьох років музика Орнстайна практично не виконувалася, і лише у 1970-х роках Вівіан Перліс знову відкрила її для публіки. Тим не менш, велика частина творчої спадщини композитора і нині лишається невідомою.


Бібліографія

  1. Вікіпкдія
  2. Category: Ornstein, Leo
  3. Leo Ornstein