Вердина Шльонськи (1905-1990)

Піаністка, музичний педагог, перша жінка-композитор Ізраїлю.
Вердіна Шльоськи

Вердина Шльонськи народилася 22 січня 1905 року у місті Кременчук в хасидській родині. Була наймолодшою із шести дітей, сестрою поета Авраама Шльонського.

У 1923 році родина Шльонських репатріювалася до Палестини, проте Вердіна залишилася у Відні, де здобувала музичну освіту. Звідти дівчина переїхала до Берліну, де навчалася грі на фортепіано. Потім відбувся переїзд до Парижу, де Вердина вивчала композицію.

У 1925 році Вердина та її сестра Джудіт(оперна співачка) вийшли заміж за двох братів: Зигмунда та Олександра Стерніків. Обидві пари незабаром розлучилися.

У 1929 році Вердина поїхала до Палестини, де викладала в Тель-Авівській академії музики. Потім повернулася до Парижу, в роки Другої світової війни жила в Лондоні, а в 1944 році остаточно оселилася в Тель-Авіві.

Серед творів композиторки слід відзначити «Єврейську поему» та струнний квартет, удостоєний однієї з премій на Конкурсі імені Бартока у Будапешті. Більш активне включення Шльонськи до міжнародного музичного життя пов'язане з її участю в літньому фестивалі нової музики в Дармштадті в 1964 році.

Вердина Шльонськи є також авторкою критичних музичних матеріалів для ізраїльських газет. За однією із версій, Вердина писала статті російською мовою, а її брат Авраам Шльонський перекладав їх івритом.

Вердина Шльонськи померла 20 лютого 1990 року в Тель-Авіві.


Бібліографія:

  1. Verdina Shlonsky (1905-1990)
  2. Вікіпедія